Dużymi krokami zbliżają się mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a duży procent płci męskiej z fascynacją odlicza przyszłe doby. W sieci ukazuje się multum głosów na temat tego, jaka kadra wygra igrzyska sportowe, a która posiada słabe perspektywy. Docinek wobec różnych sław piłki nożnej również nie braknie. Czy unikalne wydarzenie zagwarantuje nam godne pamięci uniesienie?

Osobliwość turnieju

Teraźniejsze mistrzostwa będą obłędnie unikalne, wbrew olbrzymiej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które już się odbyły. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, pojedynki między drużynami wydarzać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się szczególna, gdyż sportowe widowisko odbędzie się w okresie jesieni. Jest to również finalny mundial, gdy przystępować będą wyłącznie 32 reprezentacje, albowiem na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy zmaksymalizowana zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Negatywne spostrzeżenia w piłkarskim społeczeństwie

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są w większym stopniu dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Tworzą się komentarze, że wybór państwa, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskim towarzystwie da się zauważyć dużej wielkości zdenerwowanie. Wokół organizowanych zawodów nieustannie włóczyło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż podczas budowy boisk i reszty zaplecza, umarła spora liczba siły roboczej, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego wydarzenia dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Kto wzniesie złote trofeum?

Pomimo dużej niechęci aniżeli podziwu w stosunku do gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony ludzi biorą aktywny udział w procesie, typując różne zespoły do podniesienia trofeum. Głównymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz