Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, iż piłka nożna to jedna z najmocniej sławnych dyscyplin sportowych na ziemi. Prawie że codziennie przed telewizorami siada sporo sympatyków, którzy bardzo chcą podziwiać swoich ulubieńców na placu gry. I właśnie z tego powodu stworzone zostały różnego rodzaju rozgrywki, które zrzeszają najwybitniejsze kluby z Europy. Na ten moment najbardziej elitarnymi zmaganiami jest Liga Mistrzów. To właśnie tam możemy zobaczyć najzdolniejsze drużyny europejskie poprzedniego sezonu. Została stworzona jednak także Europa League, gdzie rywalizują ze sobą nieco gorsze kluby. To jednak nie znaczy, że Liga Europy brakuje ekscytujących wydarzeń. Grane w tych rozgrywkach mecze często są niezwykle przepełnione emocjami i otrzymujemy okazję by obejrzeć dużo goli. W pisanym właśnie poście mamy zamiar skupić się na pojedynku [Manchesteru United|United z Manchesteru|drużyny z Manchesteru} z AC Milan. To dwie ekipy, które w przeszłości święciły wygrane na kontynencie europejskim, a obecnie skupiają się nad odbudowaniem własnej siły.

Według wielu specjalistów jest to jedna z najciekawszych par 1/8 finału rozgrywek Europa League. Bolesnym mankamentem tego starcia jest to, że kibice nie mają opcji obejrzeć go na żywo z krzesełek stadionowych. Gracze gości o wiele lepiej rozpoczęli ten pojedynek. Manchester dość kiepsko rozpoczął to starcie i drużyna Milanu chciała błyskawicznie wykorzystać ten fakt. Milan w ciągu piętnastu minut strzelił do bramki dwa razy. Te gole nie były jednak przyznane. Dwukrotnie bramki graczy z Mediolanu były unieważniane przez arbitra tego meczu. Fani przed telewizorami nie byli świadkami trafień w pierwszej odsłonie. Bardzo dużo emocji było natomiast w drugiej połowie. Druga połowa znacznie lepiej zaczęła się dla Czerwonych Diabłów. Fenomenalną predyspozycję znów przedstawił Bruno Fernandes. Świetnie podał futbolówkę do Diallo, a Iworyjczyk bez większego kłopotu wstrzelił piłkę do siatki drużyny z Mediolanu. Zanosiło się na to, że zawodnicy gospodarzy zatrzymają dobry wynik do do zakończenia pojedynku, ale Milan dał radę doprowadzić do remisu w końcówce. Dla Milanu trafienie upolował Simon Kjaer i pojedynek skończył się wynikiem remisowym 1:1.