Większość z nas każdego roku myśli nad tym który moment w roku jest najlepszy na wymarzony urlop. Przypuszczalnie preferencje zróżnicowane są w zależności od oczekiwań, jakie posiadamy co do wakacji. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wyszaleć się za cały rok. Bez względu na preferencje najlepszym miesiącem, doskonałym do podróżowania jest wrzesień.

Jest ogrom plusów wynikających z podróżowania we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne podróże poza okresem typowo urlopowym są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży mają do zaoferowania niezwykle ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- urlop we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień jest właśnie dla Ciebie!

Dodatkowym atutem wrześniowych wyjazdów na wakacje jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo lżejsze, ale mimo to wciąż jest ciepło. Zwiedzanie przestaje być tak wyczerpujące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a to wiąże się z tym, że, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest mnóstwo. Szczególnie Europa kusi pięknymi, ciepłymi miejscami. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla większości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury przestają być aż tak uciążliwe. Nie zapomnij jednak, żeby unikać miejsc, w których w tym czasie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować walizkę i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Wybierz swój ulubiony kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz