Było to emocjonujące spotkanie i fani obecni na obiekcie mieli wiele szczęścia, ponieważ mieli okazję śledzić ten bój i należy to przyznać. Tego rodzaju starcia podkreślają dlaczego nożna piłka jest w obecnym momencie najbardziej rozpoznawalną sportową dyscypliną na Starym Kontynencie. W tym meczu piłkarscy fani mieli możliwość by obserwować to wszystko, co w piłce nożnej najlepsze. To gracze włoskiej drużyny narodowej strzelili pierwszego gola, jednakże gracze narodowej kadry Hiszpanii perfekcyjnie to starcie zainaugurowali. Przygotowywani przez selekcjonera Luisa Enrique piłkarze nie mieli jednak się poddawać. Do remisowego rezultatu dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem był w stanie doprowadzić Morata. Arbiter tego półfinału był zmuszony do ogłoszenia dogrywki. O zwycięstwie musiały zadecydować jedenastki, gdyż na etapie dogrywki również nie pojawiły się trafienia. Kadra narodowa włoska była delikatnie lepsza w trakcie konkursu rzutów karnych wygrywając rezultatem 4:2 i to ona grać będzie w trakcie wieczornego wieczoru w finałowym starciu czempionatu europejskiego.